| Bianca_3321 a întrebat:

Sunt pasionata de literatura universala..gen:{Jocul Minciunii,Micutele mincinoase, Twilight.} Ce carti imi mai recomandati?

Răspuns Câştigător
| iamdark a răspuns:

Gazda e scrisa de aceeasi autoare ca si Twilight si mult mai buna. In aceeasi tema "Jurnalele vampirilor", usurica e si "Nu plange sub clar de luna", ieftina in varianta de buzunar. Foarte bine aici merge si "Fortele raului absolut" dar eu iti recomand si niste Jane Austen sau La rascruce de vanturi

5 răspunsuri:
| Fuzzyuzzy a răspuns:

"Drujba" - Mihai Soborel

| Disharmony a răspuns:

Ia nişte cărţi care chiar se pot încadra la ''literatură''...

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Eu zic să încep să citeşti nişte cărţi care chiar te ajută cu ceva şi pot fi numite literatură. Aşa, ca fapt divers.
Încearcă cărţi O. Paler, Dan Puric, Dostoievski, Salinger.
Sau ai putea încerca seria "Cântec de gheaţă şi foc" dar nu ştiu câţi ani ai, nu cred că e chiar aşa de potrivită.
Numai bine!(:

| Catte a răspuns:

Oedip Rege ( De Sofocle ). O tragedie foarte interesanta si frumoasa. ce te tine in curiozitate pana la sfarsit. happy

| Sadic a răspuns:

Shadow falls: născută la miezul nopţii şi trezită în zori de zi sunt cele traduse în română, în engleză sunt vreo 6 volumewinking