| anemona54 a întrebat:

am si eu o intrebare care suna cam asa:ce calitati trebuie sa aiba o persoana care detine functii publice? raspuns urgent. funda

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Bani si relatii.

| Delicacy a răspuns:

Amabilitate,corectitudine,sinceritate,spirit analitic,empatie,bun ascultător şi orator, dinamic, motivat.
Desigur, calităţile pe care le-am enumerat aici aparţin numai unei tipologii idealiste, inexistente în lumea contemporană.

| annabountii99 a răspuns:

Corectitudine, amabilitate, puterea de convingere, fermitate, sinceritate, puterea de conducere, sociabil, bun cuvantator
sper ca ti am fost de ajutor. FUNDA?

| catalina98 a răspuns:

Respect,corectitudine,onestitate,sociabil etc

| LiviuCLA a răspuns:

Si eu o am la civica. si daca citesti scrie laughing : De la o persoana care detine o functie publica se cere :
- competenta;
- corectitudine;
- respect fata de lege;
- respect fata de drepturile cetatenilor;
- capacitatea de a lucra cu alte persoane;
Sper ca te-am ajutat big grin!

| Stanescu_Emil_1999 a răspuns:

Am si eu aceeasi tema la civica si habar nu am ce sa scriu! Daca ma ajutati funda!