| Mmmmggg a întrebat:

Buna TPU.
As dori sa-mi recomandati si mie niste carti pentru citit.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Strwberrs a răspuns:

Buna! Nu stiu ce iti place tie,dar eu sunt obsedata de cartile Harry Potter si de filmele acestea.

Am mai vazut ca au citit colegii mei si unele carti le-am mai citit si eu deci uite: Anul lui Billy Miller(nu mai stiu sigur daca asa se scrie),Minunea,Calutul Alb,Razboiul care mi-a schimbat viata, Zambeste!,Circul Mirandus, Pax,Familia Penderwick(parca asa se scria),O bucla in timp,Matilda,Aventurile lui Huckleberry Finn,Miraculoasa Calatorie a lui Edward Tulane, Danny, campionul lumii, James si piersica uriasa, am citit cartile cu Winston si nu mai stiu ce am mai citit ca nu sunt acasa.Ok, sper sa-ti fi fost macar un pic de ajutor. Funda?

12 răspunsuri:
| Lolasticc a răspuns:

My dilemma is you este o carte mai romantica.
Hex Hall este o carte in care este dragoste si dusmani, este prima carte la care am plans, sper sa iti placa si tie.

| Sn4k3 a răspuns:

Seria GoT
Salem's Lot

| sierra1 a răspuns:

Câți anișori are intrebătorul - să nu greșim aruncâdu-ne cu capul inainte, ca ăi de mai sus...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce vărstă ai?

| Anonim2682008 a răspuns:

Ce vârstă ai? Dacă ai 12-14 îți recomand:
1. Prințesă sub acoperire;
2. Pânza Charlottei;
3. Școala pentru bine și rău;
4. Trandafirii din Mexic;
5. Povestirile unui prieten imaginar;

Surorii mele i-a plăcut foarte mult aceste cărți.

Caută pe Google "Cărți pentru vârsta de..." și vei avea de unde să alegi.

| Anonim2682008 a răspuns (pentru Anonim2682008):

5. Confesiunile* unui prieten imaginar;

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce categorie?

| sabin89 a răspuns:

Al. Sahia - Uzina vie...

| Mmmmggg explică:

Vreau sa va multumesc tuturor pentru raspuns!
Am 31 de ani!
O zi placuta va doresc!

| Strwberrs a răspuns:

Buna! Iti recomand o carte care te va atinge la "suflet". Este vorba de "Insula Orfanilor." De asemenea; "Trandafirii din Mexic", e si ea frumoasa. E o carte cu continut mai trist dar are un final fericit. Apoi iti recomand si "Emmie Cea Invizibila" (este o carte cu benzi desenate) Pot primi raspuns castigator te rog? Multumesc si sper ca te.am ajutat