| AlexAL275 a întrebat:

Aș vrea niște sugestii cu privire la cumpărarea unor cărți. Nu sunt cititor, nici nu știu ce vreau să citesc, aș vrea doar ceva interesant. Ce-mi recomandați, cărți de dezvoltare personală sau de literatură? Poate chiar ambele, să veniți și cu titlurile! Vreau ceva captivant, care mă poate ajuta. Ps: Am 17 ani

7 răspunsuri:
| Andrei095gmr a răspuns:

Orice de la Sandra Brown

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Consider ca... cartile aleg persoana big grin, mai ales daca nu esti cititor inrait. Asa ca o carte duce la alta si asa mai departe. Sau cel putin asa a fost in cazul meu.

Dar pentru tine... poate ar trebui sa incepi sa citesti "Alchemistul" de Paulo Coelho, desi are un limbaj mai... vechi sa spunem asa, este despre tine si despre noi toti. Citeste pana la final sa intelegi.

Sau, judecand dupa poza de la profil, as putea sugera si cartile de la Editura Paladin (oricare), pentru ca sunt facute si adaptate dupa mai multe jocuri si filme. Le gasesc chiar... "revigorante" as putea spune big grin

Bafta ^_^

| Ioana035 a răspuns:

Atat am de spus:,, Ce vrea Dumnezeu,,

| Wr3nch a răspuns:

Recomand seria Harry Hole si in general thrillere sau carti politiste scries de autori nordici.

| Emengir a răspuns:

Beowulf, tradus si comentat de J.R.R Tolkien (cel care a scris Stapanul Inelelor si Hobbit)

| NarcisIfrim a răspuns:

Salut uite ca si dezvolatare personala fa rost de toate cartile lui Malcolm Gladwell, au povestiri si sfaturi foarte importante, apoi citeste cartile lui Tim Ferriss.
Apoi ca sa mai schimbi domeniul treci la memorii si biografii
Povestea mea de Michelle Obama
Prea mult niciodata destul Mary Trump
si vei mai gasi pe parcurs..recomandari..cel mai bine intri intr-o librarie si iti iei tu ce vrei dupa.ce te atrage pe tine

| Violleta2022 a răspuns:

Poti incepe cu cartile de istorie si geografie, macar ajuta in viitor la cunsotintele generala si la dezvoltarea orizontului.
Sandra Brown este o scriitoare de romane de dragoste, siropoase si dramatice, destinate femeilor.