| EstiApreciatDacaEstiDiferit a întrebat:

Ce parere aveti despre cartile "Invitatie la vals" si "Elevul Dima dintr-a saptea" de Mihail Drumes?
Va intreb deoarece "Inviatie la vals" e cartea favorita a mamei, si cand am reusit sa o citesc si eu, a devenit automat favorita mea. Si "Elevul Dima dintr-a saptea" mi s-a dat ca lectura de vacanta vara asta, si mi-a placut mult.
Vreau sa va stiu parerea, scumpilor happy. Va pup kiss

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt minunate pe la 12-13 ani. daca le citesti la 15 deja ti se vor parea cumplit de siropoase si prea usurele. Dar e o varsta la care fetele le savureaza la maxim. Sunt bine scrise, foarte facile si iti umplu agreabil doua zile de vacanta.

| Dumnezău a răspuns:

Foite pentru femeiusti obosite, care suspina zilnic.Pana si eu scriu mai bine si mai intens ca actiune.De fapt, cartile alea nici n-au actiune si fir narativ, doar niste povestioare aiuratice.

| foxsilver a răspuns:

Am simtit nevoia s-o recitesc dupa aproape 30 de ani, poate nu cu aceeasi emotie, dar cu aceeasi placere.Si da, este o carte buna.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Romanul "Elevul Dima dintr-a saptea" este romanul meu favorit, am plans la final cand grig si Lotte s-au despartit definitv. Am citit prima data aceasta carte la finalul clasei a opta si de atunci(sunt 3 ani jumate) am recitit-o de vreo 6 ori, pur si simplu o ador. Cat despre "invitatie la vals", nu am citit-o inca, dar am auzit ca e foarte-foarte buna, ca si "Scrisoare de dragoste", tot de Mihail Drumes(nici pe asta nu am citit-o inca, dar mi-a fost recomandata).

| EstiApreciatDacaEstiDiferit explică (pentru Euletitia):

Si eu vreau sa citesc Scrisoare de dragoste, dar nu am avut timp