| Diana99624 a întrebat:

Buna, TPU! De mult timp incerc sa gasesc o carte buna sau o serie de carti, pe care sa nu o mai pot lasa din mana. Va rog sa imi recomandati carti cu mentiunea ca povestea sa fie una romantica, pasionala si sa captiveze cititorul. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Urzeala Tronurilor.

| RKBlue a răspuns:

1) Hotul de carti de Markus Zusak
2) Un baiat pe lista lui Schindler de Leon Leyson
3)Bibliotecara de la Auschwitz de Heather Morris
4)Tatuatorul de la Auschwitz de Antonio G. Iturbe
5)Familia mea si alte animale de Gerald Durell
6)Pasari, animale, rubedenii de Gerald Durell

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai peste 18 ani, încearcă să-mi citești cartea (da, n-o vei putea lăsa din mână. Are superglue pe copertă.)

| RaduWhovian a răspuns:

Trilogia "Culorile Dragostei"
Are 3 carti: Rosu de rubin, Albastru de safir si Verde de smarald