| ellutza1426 a întrebat:

imi recomandati si mie ceva carti bune si care merita citite? Tin sa mentionez ca sunt in clasa a 9a, filologie si am 16 ani. Imi plac cartile de dragoste, sf, aventura etc.
Am citit deja Jurnalele vampirilor, seria Twilight.

Răspuns Câştigător
| sllotler a răspuns:

O carte foarte amuzanta si in care te poti regasi este "Suge-o Ramona". Mie mi-a facut placere sa o citesc happy

4 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

"La rascruce de vanturi''-Emily Bronte
"Maitreyi''-Mircea Eliade
"Contele de Monte-Cristo''-Alexandre Dumas
"Shogun''-James Clavell
"Fahrenheit 451''-Ray Bradbury

| Voidwithin a răspuns:

Sf- Dune

| Diagn a răspuns:

Eu am inceput sa citesc Fantoma de la opera de Gaston Leroux si e chiar interesanta...mi-a mai placut si Nopti de cocaina de J.G. Ballard, ai putea incerca si tu big grin sau Bisturiul de R.L. Stine

| Kiskalol a răspuns:

Domnisoara Christina, Moara cu noroc, Baltagul