| DanielaPopan a întrebat:

Buna,TPU! Mi-ati putea spune,daca va rog mult, un site de unde pot descarca gratuit romanul lui Peyami Safa, Fatih Harbiye(engl. From Fatih to Harbiye or In Between) in romana sau in engleza?
Am reusit sa descarc romanul in limba turca si sa incerc sa-l traduc cu Google Translate dar numai prostii imi da si nu se traduce cum trebuie. In rest am incercat toate variatele online posibile si nu am gasit nimic in romana sau in engleza.
Si as avea o intrebare.Peyami Safa este un scriitor din literatura culta,nu? Nu cred ca este un scriitor din literatura de consum, desi 2 telenovele(Fatih Harbiye/Un destin la rascruce si Canan) au fost inspirate din romanele sale, chiar daca numai ipotetic?
Orice raspuns este bine venit.Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Mateiu a răspuns:

Nedorind sa-ti dau un raspuns fresit, prefer sa ma abtin!