| Biencutza2001 a întrebat:

Nu stiu ce carte sa mai citesc! Care sunt cartile voastre preferate?
P.S. Daca ati face o lista m-ati ajuta mult!

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Apucă-te de cvartetul lui James Ellroy,hunger game,cărțile lui John Green(Căutând-o pe Alaska,Sub aceași stea), Codul haosului de Justin Richards, If I stay de R J Cutter, Mătăniile, seria Sherlock Holmes sau cărțile lui Agatha Cristie.

| Biencutza2001 explică (pentru zurick):

Multumesc mult! Am auzit de unele dintre carti dar nu le-am citit.O sa incerc sa citesc cat mai multe pentru ca sunt din lista mea de preferinte(mister, suspans, sf, iubire, aventura etc.)

| zurick a răspuns (pentru Biencutza2001):

Cu plăcere.^^
Să-mi trimiți mesaj după ce le citești să-mi spui dacă ți-au plăcut.

Spor la citit! big grin

| Biencutza2001 explică (pentru zurick):

Daca stau sa ma gandesc cam atat am in lista de preferinte.:v:v:v

| Biencutza2001 explică (pentru zurick):

Multumesc! Asa o sa fac!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tunelul-Ernesto Sabato
Roata timpului- Robert Jordan
Justine-Marchizul de Sade
Un veac de singuratate- Gabriel Garcia Marquez
Numele Trandafirului-Umberto Eco
Litera stacojie-Nathaniel Hawthorne
Vraciul-Joseph Delaney
Sonata Kreutzer. Moartea lui Ivan Ilici-Lev Tolstoi

Te decizi tu.

| Biencutza2001 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc! Acum am optiuni!

| UzOm a răspuns:

Cele din domeniul IT sau Biologie (anatomia ma atrage foarte mult). Daca ai si tu astfel de preferinte iti trimit cate vrei.

| Biencutza2001 explică (pentru UzOm):

Imi pare rau dar nu prea ma atrag cartile IT si de Biologie!

| KittyKernel a răspuns:

1 The Hobbit-J.R.R Tolkien
2 Miss Peregrine-Ramson Riggs
3 Baiatul cu pijamale in dungi-John Boyne
4 Hotul de carti-Markus Zusak
5 Casa de chihlimbar- Kelly Moore, Tuckler Reed, Larkin Reed
6 Regii Blestemati (vol.1.2.3.4.5.6.7)
7 David Copperfield-Charles Dickens( vol 1.2)
8 Moby Dick-Herman Melville
9 Codul lui DaVinci - Dan Brown
10.Conspiratia-Dan Brown

Acestea, si inca multe altele mi-au placut foarte mult. Sper sa te ajute. :*

| Anonimaa27 a răspuns (pentru KittyKernel):

Îmi explici și mie te rog finalul cărții Casa de Chihlimbar ca nu știu dacă am înțeles corect