| Rodii a întrebat:

spuneti-mi si mie va rog niste titluri de carti sau povestiri in care exista conflicte de familie, si daca pute`ti pe scurt sa`mi zice`ti si cauza conflictului big grin. Dau funda!happy

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Via Mala, autor John Knittel
Îți las și un link:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Via_Mala_%28roman%29
Momentan, doar romanul acesta mi-l amintesc, l-am citit în urmă cu mulți ani...Chiar merită citit!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca Morometii, principalul personaj are probleme in a comunica cu familia, si din cauza aceasta ii fug fii de acasa, ai si batai laughing

| Tatiana2001 a răspuns:

Eu,haios? este cartea despre care vorbesc. Este vorba despre un copil adoptat care este in scaun cu rotile si isi doreste sa ajunga un mare comediant desi familia lui nu prea il sustine. Nu stiu daca la o astfel de carte te referi, dar poate te ajuta.

| Rodii explică (pentru Tatiana2001):

Mm..Nu prea ma ajuta...as avea nevoie de un conflict gen bataie sau chiar ucidere(e nu neaparat) ..adica.mno sa fie nu stiu vreun scandal si neintelegeri in familie ..si cauzele lor.happy Mersii oricum :*

| Rodii explică (pentru floresdemayo):

Mersii foarte mult, mi-ai fost de ajutor :*

| floresdemayo a răspuns (pentru Rodii):

Via Mala, autor John Knittel
Îți las și un link:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Via_Mala_%28roman%29
Momentan, doar romanul acesta mi-l amintesc, l-am citit în urmă cu mulți ani...Chiar merită citit!