| AndreyBro a întrebat:

Puteti sa imi spuneti numele unui text sau unei carti despre conflicte in familie? Funda:d

Răspuns Câştigător
| AndraNicoleta a răspuns:

Jaques Salome- Mami, tati, ma auziti?

Este foarte interesanta cartea!

2 răspunsuri:
| Keyko a răspuns:

Morometii e cel mai bun deoarece in cele 2 volume intalnesti 3 conflicte majore care evolueaza pe parcursul operei. il studiezi f amanuntit in clasa a 9. poti sa alegi si Mara sau Viata la tara dar Morometii este cel mai explicit. aici sunt mai multe dar sunt 3 majore sau cel putin eu asa am invatat http://articole.famouswhy.ro/conflictele_din_morometii_de_marin_preda/

| FataAmintirilor a răspuns:

Morometii