| FunditainCarouase a întrebat:

voi cititi? daca da, ce cititi? big grin

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Eu citesc romane.

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Da, îmi place foarte mult să citesc. Citesc cam orice, de la poezii la romane. Cel mai mult îmi place proza, dar apreciez poeziile reuşite.
Momentan citesc "Orbitor" de M. Cărtărescu.
Numai bine!(:

| FoundYouLover a răspuns:

Depinde ce imi trebuie sa aflu sau pur si simplu ce gen de carti am chef sa citesc. Am citit de la carti de poezii la Sandra Brown cand mi-a venit mie cheful, intelegi?

| Sadic a răspuns:

Sunt cea mai mare cititoare pe care o cunosc. Citesc de la urban fantasy la romance, autobiografie, filozofică, distopie etc. Acum citesc Fericirea începe azi de la Epica.

| michelladin a răspuns:

Iti recomand cartea "Inima de piatra"de Wilhelm Hauff.Mie mi-a placut foarte mult!

| lupuvesel a răspuns:

Din toate: carti; tricouri; intrebari pe TPU etc

| Baschetbalistu_Andrei_1996 a răspuns:

Da, citesc orice carte, iti recomand o calatorie spre centrul pamantului-jules verne, prima noapte de dragoste intia noapte de razboi-camil petrescu, cei 3 muschetari-alexander dumas, 2 ani de vacanta-jules verne, amintiri din copilarie-ion creanga, romanu morometii-marin preda, cel mai iubiti dintre pamanteni-marin preda, cred ca ti-am dat destule, apucate de citit=]], eu le-am citit toate asta

| GhErLeA a răspuns:

Da citesc carti, romane, poezi este foarte bine sa citesti deoarece iti imbunatatesti vocabularul