| frumusikafrumilol a întrebat:

vreau sa imi spuneti carti iteresante ( gen serialul de pe disney channel,, Evermoor") cu orce ciudatenii. funda

2 răspunsuri:
| lovecats123 a răspuns:

Jurnalele vampirilor

Nevazutii - Katherine Webb

Anglia, 1911. Când o tânără și misterioasă femeie își face apariția într-un orășel adormit din Berkshire ca să lucreze ca servitoare în casa soților Canning, ea declanșează un șir de evenimente care vor schimba viața tuturor. Cat are un trecut plin de secrete – un trecut pe care tânăra stăpână e dispusă să-l treacă cu vederea, dar pe care nu-l va înțelege niciodată. Numai că necazurile lui Hester Canning nu se opresc aici.

Stephen King - Misery (paperback)

O fioroasă dramă într-un act cu două personaje și un singur decor, în care un celebru autor, îngrijit și torturat cu sadică tandreţe, este prizonierul propriei ficţiuni, iar torţionarul este cititorul său cel mai entuziast și devotat…

Misery Chastain este eroina unui ciclu de romane „duioase", dar părintele ei, scriitorul Paul Sheldon, e hotărât să o dea uitării…

joc dublu
domnisoara einsten
zece negri mititei
simbolul pierdut

| mitzachan a răspuns:

"damnare" de lauren kate
e cea mai grozava carte