| Unofficial a întrebat:

Ce carti horror imi recomandati? Am nevoie Urgent.

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Romanele lui Stephen King: Shining, Cimitirul animalelor, Carrie, Christine, Jocul lui Gerald, Salem's Lot etc. Dean Koontz e un alt autor al acestui gen: Betia sangelui, Cursa, Masca, Nimic nu e intamplator. Anne Rice, cu "Cronicile Vampirilor", dintre care: Interviu cu un Vampir, Vampirul Lestat, Regina Damnatilor. Si nu in ultimul rand, Edgar Allna Poe (nuvele, schite, povestiri, dar si cateva romane).

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insidious 1 si 2

13-th ghost

| Pricked a răspuns (pentru anonim_4396):

Alex, tu ştii să citeşti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa citesti operele lui Allan Edgar Poe - sunt fie carti care ii contin povestile, fie chiar carti cu nuvele. El a fost unul dintre scriitorii care au dat tonul genului horror.

| vladv26 a răspuns:

The Walking Dead

| under89 a răspuns:

- Seria ''Vampirii Sudului" de Charline Harris (Clubul Mortilor, Mort de-a binelea, Moarta pentru toti etc.)
- Domnisoara Christina & Sarpele de Mircea Eliade
- Dracula de Bram Stocker
- Jurnalul secret al Laurei Palmer de Twin Peaks

| Gh3oK1ll3r a răspuns:

The Cabin in the Woods, am auzit ca-i fain.

| MihaelaCaty a răspuns:

Carrie,Christine, Altfel de inge, Vampirii din Morganville. Balul fetelor moarte., Asculta si mori!, ...si la sfarsit a mai ramas cosmarul., Cartea ororilor, vol. 1, Hot Kid, Exorcistul, Intuneric, Mana dreapta a diavolului (cartonata)

| Ionicka a răspuns:

Cronicile Wardstone si de ce nu, cartile Agathei Christie

| Nomanzoland a răspuns:

H.P. Lovecraft, chulos.