| Frank75 a întrebat:

Nu stiu daca intrebarea mea se incadreaza la vreo categorie, insa am gasit site-ul asta din intamplare si am zis sa incerc. Imi pare rau daca sunt pe langa. Caut pe cineva care sa traduca o scurta 'poveste' din romana in engleza. Insa m-ar interesa cineva care se pricepe la asta, pentru ca vreau o traducere cat mai corecta si la obiect. Un nume de persoana, site, blog sau orice altceva m-ar ajuta mult. Multam fain!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pe Facebook este un grup numit Traducatori. Acolo gasesti multi traducatori buni, la preturi corecte.

| Frank75 explică (pentru Brigaela):

Super, multumesc! Ati apelat la vreunul din ei?

| Brigaela a răspuns (pentru Frank75):

Eu nu, fiindca nu am avut nevoie. Eu sunt unul dintre ei (fac traduceri medicale).
Tu intri acolo, spui ce vrei sa ti se traduca (cate pagini sau mii de semne, care este termenul limita, ce caracter si grad de dificultate are textul) si ti se vor face oferte de pret. Discuti si tu cu fiecare traducator interesat si vezi care raspunde cel ai bine dorintelor tale si al caru pret iti convine (traducatorii buni sunt destul de scumpi, mai ales daca textul e mic, adica sub 20-30 de pagini)

| Frank75 explică (pentru Brigaela):

Ooh! Inteleg. Fain! Multumesc de lamurire, o sa verific. Textul e mic oricum, da vreau sa fie calumea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam greu să găsești un traducător BUN (pentru română-engleză).
Invers sunt o grămadă. Gârlă.

| carmenionita76 a răspuns:

Daca doriti sa apelati la un birou de traduceri, va pot recomanda unul foarte bun ce are o echipa de profesioniti, acestia fiind specializati in vaste domenii. Iar in ceea ce priveste pretul, acesta este unul foarte accesibil. Puteti accesa site ul lor, unde gasiti toate informatiile necesare. http://www.traduceremedicala.ro/traducere-medicala.html