| Andreea111223344 a întrebat:

Bunaaaaa, îmi puteți recomanda niște cărti suuuper frumoase care la sfârșit să nu mă lase cu o stare nașpa și să nu îmi pară rău că am citit-o, vreau sa captiveze cartea, mersiiiiiii

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce carti iti plac? De recomandat, iti pot recomanda multe.

| Andreea111223344 explică (pentru anonim_4396):

Cele care ti-ai plăcut cel mai muult

| Andreea111223344 explică (pentru anonim_4396):

Cele care ti-ai plăcut cel mai mult

| Tssssssss a răspuns:

Seria Miss Peregrine, de Ransom Riggs. Are trei volume: Caminul copiilor deosebiti, Orasul pustiu si Biblioteca sufletelor. Sunt extrem de frumoase si captivante, sa nu ai nicio indoiala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea111223344):

Mie mi-au placut multe, dar gusturile nu sunt la fel. Banuiesc ca esti mica de varsta, asa ca-ti sugerez: Singur pe lume de Hector Malot, Un yankeu la curtea regelui Arthur de Mark Twain sau Micul Print de Antoine de Saint Exupery.

| Andreea111223344 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt chiar asa de micarolling on the floor)caut cărți care se găsesc la biblioteca pentru adulți, acolo am card de biblioteca și unele cărți pentru copii mai mici se găsesc la seria pentru copii sub nu știu cati ani, totusi mulțumesc pentru ajutor

| Annoniimmaaa a răspuns:

Fericirea mea esti tu, Elevul Dima dintr-a 7a, Invitatia la Vals, Fluturi (sunt 3 volume), De veghe în lanul de secară, La răscruce de vânturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea111223344):

Ei, atunci treci la Dostoievski sau la Mircea Eliade.

| Adry05 a răspuns:

Elevul dima dintr-a 7-a
Pe aripile vantului
La rascruce de vanturi
Mandrie si prejudecata
Rebecca
Verisoara mea Rachel

| iamprettybored a răspuns:

Seria Instrumente mortale de Cassandra Clare
Cronicile din Narnia
Flori pentru Algernon
Mireasa Prințului
Vrăjitoarea de la Iazul Mierlei
Inimă de Cerneală
O buclă în timp

| EcceHomo a răspuns:

"Magicianul "de John Fowles.

| SHINeeTaemin a răspuns:

Ugly love de Colleen Hoover
Maybe Someday de Colleen Hoover
Confess de Colleen Hoover
Hopeless de Colleen Hoover
Chimie perfecta de Simone Elkeles
Legile atractiei de Simone Elkeles
Reactie in lant de Simone Elkeles
Wild Card, Wild Crush de Simone Elkeles
Te astept, Te doresc, Ramai cu mine de J Lynn
Dulcea uitare e Jamie McGuire
Fericirea mea esti tu de Jamie McGuire
Vocea lui Archer de Mia Sheridan
Inainte sa te cunosc de Jojo Moyes

Toate sunt foarte frumoase, iar daca esti fana cartilor de dragoste sigur o sa iti placa. Daca vrei vreo una anunta-ma.