| DelenainTVD a întrebat:

Buuuna.Eu as vrea sa incep sa scriu o poveste, de fapt o carte..am niste idei foarte bune.dar am cateva probleme.:
1.Nu stiu unde sa o scriu? Online sau pe un caiet de-al meu? Adica unde ar fi mai bine?
2.Ce site-uri bune de scris povesti stiti?

Cel mai bun raspuns primeste funda happy

Daca aveti alte sugestii despre carti si povesti. spuneti-le.

32 răspunsuri:
| TsuyuAsui a răspuns:

Poti incepe sa.ti construiesti plot.ul (actiunea cartii) pe un caiet pe care il vei tine special pentru acea carte. In el vei putea face si lista de personaje, vei putea scrie si ideile sau diferite replici care iti vin in minte, pe care le vei folosi cand vei "asambla" povestea.
Cat despre scris... Poti folosi ori Wattpad, ori un program tip WordPad, Microsoft Word, etc.
Sfatul meu este ca mai intai sa construiesi bine, bine povestea. Orice lucru, actiune, reactie trebuie sa aiba sens. Totul trebuie sa fie legat. Crede.ma, as putea sa stau sa insir multe sfaturi pentru scris, dar iti las un link in care le vei gasi pe toate.
Spor la scris!?
https://www.wattpad.com/......tai-in-cap

| Ancadorinapascale1993 a răspuns (pentru dani9scriitorul):

Salut, Dany! Cum gasesc cartea ta? Am inceput sa scriu o carte se incadreaza la dezvoltare personala, undeva pe acolo. Sunt la aproape jumatatea ei imi trebuie o muza. Sursa de inspiratie.
Am una dar nu mi ajunge? multumesc! toate bune