| AvalohAlyn a întrebat:

Care ar fi ritmul normal de citit carti? Adica cate carti si cate pagini ar trebui si ar fi recomandat sa citesti intr-o luna de exemplu? Sau intr-o saptamana.Cate pagini ar trebui sa citesc pe zi?
As vres sa citesc toate cartile din biblioteca mea personala adica vreo 60 -70 de carti bune, toate cumparate.(biblioteca mea personala nu a parintilor)
Care ar fi ritmul recomandat de lectura pentru un baiat de 21 de ani?
Cate pagini pe zi?
Voi cate pagini cititi pe zi?

Răspuns Câştigător
| chilledzebra a răspuns:

Citesti cat poti, cand ai timp, sau ai nevoie de relaxare. La mine minimul este de 100-150/pe zi in timpul saptamanii, iar in week-end se dubleaza. Dar organizarea pe care tu te-ai decis sa o faci e ceva mai complicata. Bafta, oricum! E un nr. impresionant de carti, spor la citit!

3 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Tu chiar trebuei sa intrebi toate prostiile pe TPU? Sa lasi pe altii sa decida pentru tine?

Citesti cat ai timp si chef, in ritmul tau.

| R0R0 a răspuns:

Citesti cat poti tu citi.
Sa zicem 200 pag /zi. Daca chiar ai chef sa citesti.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu am o norma fixa. In zilele in care muncesc de la 6 dimineata la 12 noaptea, citesc 2-3 pagini. In zilele in care sunt libera citesc si 200 de pagini.