| Nolkyz a întrebat:

Care e ultima carte citita de tine si care a fost influenta asupra ta?

9 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

''Vinovati de dementa''

| mary4048 a răspuns:

Memoriile lui Mircea Eliade...nici o influenta, doar ca mi-a satisfacut anumite curiozitati legate de autor, plus descrierea Bucurestiului interbelic, plus alte locuri din Orient prin care Eliade s-a documentat despre religiile lumii.

| Nolkyz explică (pentru mary4048):

Foarte fain. E unul dintre autorii pe care vreau sa ii citesc... complet.

| CatalinMelinte a răspuns:

Jurnalulu unui pusti/unei pustioaice, Marele Nate, Generala e Naspa!
M-au facut sa rad

| Sleep a răspuns:

Ultima carte a fost 2 mil. de km in cautarea adevarului iar influenta nu a fost foarte mare doar ca am ramas impresionat prin cate poate trece un om pentru asi gasi anumite raspunsuri sau chemari.

| fknbad a răspuns:

Marile sperante de Charles Dickens impresionanta carte! Un roman extraordinar, complex, ce urmareste maturizarea fizica, dar mai ales spirituala a unui tinar ce intra in posesia unei mari averi nestiind cine i'a oferit-o. Acesta intilneste marea sa dragoste insa fata este educata cu inima de gheata si apoi femeia aia stranie care o ingrijeste. Nu-ti spun mai multe te sfatui sa o citesti!

| mihaela_7115 a răspuns:

Legendele Olimpului... nici o influenta

| Malinutza25 a răspuns:

"Cartea pierduta a vrajitoatelor" de Deborah Harkness.Mie mi-a placut foarte mult.E o carte despre o vrajitoare care se indragosteste de un vampir, desi nu are voie.Si vampirul se indragosteste de ea.E faina. Daca o citesti intelegi mai bine.

| PavelMagelan a răspuns:

Marile sperante de Charles Dickens este extraordinar