| Zandeya a întrebat:

Care este rolul unei edituri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rolul unei edituri este sa publice carti. Aceasta ia bani pentru a-i face reclama unei carti, pentru a o promova si a o distribui in tara. In esenta, editura face totul, pentru ca acolo se tipareste si de acolo pleaca unde trebuie, si unde este ceruta.

Sper ca te-am putut ajuta big grinRolul unei edituri este sa publice carti. Aceasta ia bani pentru a-i face reclama unei carti, pentru a o promova si a o distribui in tara. In esenta, editura face totul, pentru ca acolo se tipareste si de acolo pleaca unde trebuie, si unde este ceruta.

Sper ca te-am putut ajuta big grin

| Zandeya explică (pentru anonim_4396):

Da,multumesc frumos! happy

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Scoate cartea spre vanzare

| Wøodenpints a răspuns:

Îți face cartea cunoscută, adică o publică.
Fără o editură, dacă scrii o carte o citești doar tu, mă-ta și câțiva prieteni.

| BiuL a răspuns:

Editeaza, tipareste si publica diverse carti.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

O editură este definită în general drept o societate comercială care își joacă rolul pe piața de carte. Excepție fac unele ONG-uri, fundații culturale și edituri care țin de anumite organizații specializate.

Pa-pa.

| ZOZOKid a răspuns:

Sa publice carti.