| anonim_4396 a întrebat:

Carti tiparite vs e-books. Ce preferati si de ce?

10 răspunsuri:
| Croampa a răspuns:

Carti tiparite, pentru ca nu afecteaza ochii la fel de mult ca ecranul si ca te poti taia in hartie. happy

| MaliciousDeath a răspuns:

De obicei cand citesc o carte imi place sa ma detasez de ce e in jurul meu, in special de tehnologie.Deci prima varianta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prefer e-books deoarece sunt mai usor de folosit. Si intorc mai usor pagina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tiparite, clar. E-books pe e-Reader n-am citit, am citit doar pe laptop si mi-a displacut enorm. Imi obosesc ochii foarte repede, plus ca trebuie sa stau tot timpul in aceeasi pozitie. Cartea tiparita o iau, o intorc pe orice parte, stau cu capul in jos, intr-o parte etc. In plus, ador mirosul de carte veche.

| AlexL28 a răspuns:

E-BOOKS
Am citit doar doua e-book-uri pana acum dar experienta e superioara decat cea pe care o ai cand citesti o carte clasica. In primul rand poti citi noaptea cat vrei fara sa ai o sursa de lumina, nu mai ai probleme cu intorsul pagini si cu tinutul cartii in mana si sunt mai usor de procurat.

| rapp2020 a răspuns:

Mie nu-mi place sa citesc cartiile online, nu e aceeasi chestie.Nu simt filele, mirosul foilaughingimi stric ochii aiurea sasa stau destul in fata pc-ului sau a tabletei. daca si cand citesc fac asta...

| Furti a răspuns:

Cartile tiparite... am folosit o singura data un e-book si nu mi-a placut deloc.
Cartile nu au nevoie de curent electric pentru a fi citite happy

Nu imi prea convine ca tehnologia sa inlocuiasca absolut totul... pana si cartile.

| pilifalexandru a răspuns:

E-book citesti mai usor, din orice pozitie si pagina nu se da singura.

| HelloKittyscoala123 a răspuns:

Cartile tiparite, logic! Imi place „parfumul" cartilor, atunci cand le simt in mana pot sa ma concentrez la ceea ce citesc, poti nota si sa subliniaz citate. E-books-urile ma obosesc (lumina, negrul pe alb prea deranjator la ochi pentru mine).

| Lara112 a răspuns:

Niciodata nu ai aceeasi placere de a citi pe un e-book, ca si la o carte tiparita happy