| AvalohAlyn a întrebat:

Există speranță în cărțile de dezvoltare personala, motivaționale?

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Eu zic că nu. Cărţile de dezvoltare personală mai mult te derutează. Mai bine înveţi de la oameni fizici, în carne şi oase. Mă refer la părinţi, rude, cunoscuţi. Poţi observa o persoană de succes pe care o întâlneşti în zona ta de activitate şi vezi în ce măsură poţi împrumuta de la ea un anumit fel de a fi, de a se comporta, de a lucra etc. În plus, străduieşte-te să îţi lărgeşti în continuu orizontul de cunoaştere, citind cătţi, nu motivaţionale, ci cărţi obişnuite, cu teme din diverse domenii. Ajută mult. Desigur, dă şi câte un search pe net. Netul + cărţile îţi îmbogăţesc gândirea, ceea ce duce la mărirea încrederii în sine.

2 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Da, speranța că le vinde cel care le-a scris.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce sens?