| anonim_4396 a întrebat:

Cate carti ati citit pana la 17 ani? (In afara de scufita rosie si capra cu trei iezi)

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
28 răspunsuri:
| Ale23Ale a răspuns:

Pacala laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| Fatamuntilor a răspuns:

Buna intrebare
In vremea copilariei si adolescentei nu exista internet, televiune doua ore.
Si singura metoda de ocupare a timpui era cititul.Am fost inscrisa la biblioteca orasului si scolii.Plus cartile de acasa! Chiar imi placea sa citesc.
Pana la 17 ani? Multe angy!
Parintii chiar imi ziceu,, Ce vrei sa te faci popa?laughing

| madyddd a răspuns:

MULTEEE Nu mai stiu exact.
Oricum majoritatea le citeam doar pentru scoala, aveam o profesoara care se incapatana sa ne faca sa iubim lectura.
Ma rog, dupa am inceput singura sa-mi caut carti pentru ca ma relaxa si sincer mai citesc si acum din cand in cand.

Citeste... si nu un blog, ci o carte! Cititul face bine la creier!

| ZvT a răspuns:

Da eu nici acum nu am timp sa citesc, nu stiu cum de voi aveti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana la 17 ani am citit o multime de carti.
Iti recomand (din titlurile si autorii ce mi le amintesc) :

Ciresarii-Constantin Chirita
Roland -de Alexandru Mitru
Robbison Crusoe
Regele Lear-William Shakspeare
Romeo si Julieta -William Shakspeare
Baltagul-de Mihail Sadoveanu
Antoniu si Cleopatra-W.shakspeare
Alexandru Lapusneanul-Costache Negruzzi

| Pricked a răspuns:

Îs o semidoctă dacă nu le-am citit nici p-astea?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Circa 100-200 carti. Am inceput in clasa a 3-a cand am primit drept premiu cartea Marile sperante de Charles Dickens.
De atunci nu m-am mai putut opri. Aveam vacante in care citeam si un roman pe zi. Erau bibliotecile pline cu carti deosebite.

Apache
| Apache a răspuns:

Nu prea multe..recunosc.

Poate 25-30.

Dar ce am citit ..am facut-o cu placere.

| Latinmoon a răspuns (pentru ZvT):

Dar ce faci draga de esti asa de ocupat?

| Latinmoon a răspuns (pentru Ale23Ale):

Cu usa in spate! laughing

| Latinmoon a răspuns (pentru TuDorEL96):

Macar Asul de trefla! puppy dog eyes

| Latinmoon a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Chiar cautam o preoteasa am auzit ca un popa de pe aici isi cauta nevasta si sa-t putea sa te aleaga pe tine.
Good luck! rolling on the floor

| Latinmoon a răspuns (pentru anonim_4396):

SI eu am citit Baltagul si Romeo si Julieta.winking

| Latinmoon a răspuns (pentru Salontanul):

Cititor devotat! happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Latinmoon):

Erau alte vremuri. Nu se prea gaseau nici televizoare dar computere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Latinmoon):

Cati ani ai?(clasa)?

| Latinmoon a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune tu intai apoi iti zic si eu.winking

| Latinmoon a răspuns (pentru Salontanul):

Urat asa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Latinmoon):

Răspuns utilizator avertizat
| Latinmoon a răspuns (pentru TuDorEL96):

Ti-am gasit activitate! rolling on the floor

| huh1994 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana.mie imi plac novelele de dragoste si pana la 17 ani am citit mai bine de 100. Cum am spus, depinde de persoana

| ZvT a răspuns (pentru Latinmoon):

Ma joc.

| Latinmoon a răspuns (pentru ZvT):

Ce te joci? laughing

| UnleashedPsycho a răspuns:

Nu foarte multe, având în vedere standardele mele, dar am depăşit de mult timp suta şi mă chinui ca anul acesta să depăşesc 200.

| ZvT a răspuns (pentru Latinmoon):

Jocul cu capra.

| Latinmoon a răspuns (pentru ZvT):

Are si varamea o oaie ii imperechem si vor face un tap! rolling on the floor