| IMINENT a întrebat:

Care lup vi se pare mai rau?
Cel din "Capra cu trei iezi", cel din "Scufita Rosie" sau cel din "Cei trei purcelusi'"?

24 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Eu cred ca cel mai malefic e cel ddin "Capra cu trei iezi", fiindca mama iezisorilor ii era cumatrahappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru April):

Ei asi. Ce nu stii vorba aia "frate, frate, da' brinza-i pe bani" big grin

| April a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteleg,fratele; dar cumatra? Sa pui sa plateasca cumatra? Marsavia lupului e fara seamanhappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru April):

E, pai vezi? Daca de la frate cere malai, pai cumatra care nici nu mai e ruda de singe... pe asta o jupoaie laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru April):

Da' de ce nu l-a sunat pe lup inainte sa-i zica: cumetre, vino si stai cu copiii mei pana ma duc in piata sa iau de-alea gurii, si fac o ciorba meseriasa la care esti invitat... ca mi-e frica sa las copiii nesupravegheati! Crezi ca mai avea chef lupul sa manance sushi, sau se comporta serios, ca un cumatru adevarat, pazind copiii in asteptarea pranzului? Pai vezi!

| fabiola a răspuns:

Cei din Parlament!

| harciog a răspuns:

Daca cel din cei trei purcelusi nu se pune inseamna ca ala din Alba ca zapada.

| EmaS a răspuns:

Cel imbracat in blana de oaie! big grin

| 4b a răspuns:

laughing ''mai rau''? apa lupu tat lup ramane, nu-si schimba naravu'
Sanatatewinking

| shadovv a răspuns:

Lupul fiind un animal nu are concepte etice si nici nu rationalizeaza ceea ce face. Deci nu putem vorbii in termeni morali despre acesta. E doar instinct.

| sellenaD a răspuns:

Mmm thinking Nu erau rai lupii.Erau..LUPI! Le era foame la toti 3. Sunt ei de vina ca nimeni nu s-a gandit sa le duca ceva de maincare,sa ii scuteasca de atata truda? Azi daca i-am vedea ca s-au sacrificat pentru '' hrana'' am zice ca sunt eroi.laughingLupul din,,Cei trei purcelusi'' nu era prea inteligent, dar alerga, se infoialaughingsa ii zice LUPUL SPORTIV cu muschi laughingcel din "Scufita Rosie'' a stiut sa isi urmareasca scopul, se orienta bine in spatiulaughing, mai inteligent, o fraiereste si pe bunica si pe Scufita. Satul lasa garda jos si...In ''Capra cu trei iezi'' lupul lupta sa ii faca sa deschisa usa,analizeaza situatiile,dar din pacate pentru el e foare lacom si desi mancase iezisorii... Cred ca asta e cel mai rau, e viclean, isi alege prada bine, dar nici dupa ce isi atinge scopul nu se simte multumit, satul.

| RAY a răspuns:

Capra cu trei iezi, se termina cam dramatic deci in scufita rosie se termina totul cu bine

| Mădă0611 a răspuns:

Cel din capra cu 3 iezi laughing
"asaza cele doua capete cu dintii ranjiti in feresti, de ti se parea ca radeau; pe urma unge toti paretii cu sange, ca sa faca si mai mult in ciuda caprei, s-apoi iese si-si cauta de drum." silly

| WhatheWow a răspuns:

"Nu zaietz pagadi"; cauta pe You Tube!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cum privești. Cel din "Scufița Roșie" poate fi chiar "victimă".S-a întins mai mult decât îi era plapuma, poftind la Scufiță și bunicuță, iar ele într-un final i-au venit de hac. Concluzia: un lup nu trebuie să meargă niciodată singur prin pădure.
Cel din capra cu trei iezi, și el a picat unpicut de fraier. Cum? Păi trebuia să-și dea seama (dacă el merge în două picioare, poate să vorbească și să bată la ușă, atunci își poate da seama și de unele lucruri) că ușa avea vizor. Iar la cel trei purceluși, nu mai vorbesc. Lupul era chiar cumințel. Purcelușii erau năzdrăvani, el, săracul...era doar jucăuș. Lupii nu sunt răi, sunt și ei niște suflete. Rea a fost Scufița, caprele și purcelușii.

| IMINENT explică (pentru anonim_4396):

Iezii au fost papati.
Ce postare sto ai laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai, ca incepi sa te pricepi! O adevarata fiica a mamei lupoaice romane, verisoara cu Romulus (de Remus n-am auzit lucruri prea bune...)
Lupul ecologist din Scufita Rosie e victima, absolut! Odata ca el e stapanul codrului, n-avea ce cauta fetita aia imbracata ca Che Guevara pe acolo, apoi e un lup just, mancand bunicute neajutorate ce iau degeaba pensie de la stat. De ce nu statea bunica la oras, cu soacra-sa (sau maica-sa, desi nu cred, povestea nu specifica)?!
Mai apoi o avem pe capra de erau cumetri, cum a observat April. Am vrut sa-i dau ei votul meu, dar a venit Big Bro si a lamurit treaba: cumetrii-cumetrii, dar branza-i pe bani!
Da, perfect adevarat: generatia cu cheia de gat stie mai bine. NU DESCHIDE USA LA STRAINI! Daca e vreo tiganca de-aia de vrea sa-ti vanda nu-s chestii de la AVON, si-ti smangleste banii pititi pe sub prosoape, in dormitor?
Iar cei trei purcelusi nu fac decat sa-si merite soarta. in loc sa stea, ca tot romanul, la bloc de beton, isi construiesc vile prin cartiere marginase... ce vroiai sa le faca lupul? Sa le tunda gazonul?
Personal nu cunosc lup rau. Doar cretin stiu unul, coyotul ala de tot incearca sa-l prinda pe Runner, si e atat de prost ca nu-i iese niciodata, desi are tot felul de scule meseriase pe mana...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici unul, cum sa fie rau ceea ce nu exista, un desen animat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E aceeasi vedeta. A jucat in toate povestile rolul lupului.

Răspuns utilizator avertizat
| beatrice9849 a răspuns:

Cel din capra cu trei iezi pentru ca acei iezi au trait momente e teroare si la final a rams un singur singur iezisor, fara frati!

| Wesson a răspuns:

Aici este o concurenta intre lupul din "Capra cu trei iezi" si cel din "Scufita Rosie". Amandoi devoreaza unele personaje principale, amandoi fac acelasi rau. Eu presupui ca cel din "Scufita Rosie" deoarece aici nu avea vreun motiv sa o manance, scufita rosie era cuminte, etc. pe langa in capra cu trei iezi, iezi au fost neascultatori, obraznici, nepasatori si atunci a avut motiv sa ii manance.

| aniazuzi a răspuns:

Capra cu trei iezi. Parerea mea smug happy
hee heehee hee :3

| GabyTzul_GabyTzu_1992 a răspuns:

Cel din ''Scufita Rosie''! parerea meahee hee