| anonim_4396 a întrebat:

Ce carte buna ati citit in ultimul timp(in afara de seria Twilight, pentru ca am citit-o). Mi-ati fi de mare ajutor daca mi-ati raspunde pentru ca vreau sa citesc o carte care sa merite.Multumeschappy

4 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

"Dolmen" de Nicole Jamet şi Marie-Anne Le Pezennec. O tânără poliţistă revine acasă, pe o insulă din largul coastelor Bretaniei pentru a se căsători cu iubitul ei din copilărie. Încep să se petreacă tot felul de crime bizare, apar semne rău-prevestitoare, legendele bretone par să fi prins viaţă, vechi păcate ies la iveală, sunt descoperite camere secrete şi adevăruri incomode, o nouă iubire se înfiripă, se citeşte cu sufletul la gură. Sau "Barbaţi care urăsc femeile" de Stieg Larsson, prima parte din trilogia Millennium, o carte numai bună de citit noaptea cand eşti singur(ă) acasă-crime terifiante, criminali in serie, tortură, dispariţii misterioase...Seria Vampirii Sudului de Charlaine Harris, un amestec de paranormal, suspans, dragoste, umor, eroina este telepată, iubitul ei e vampir, alte fiinţe supranaturale mişună prin Bon Temps, orăşelul liniştit din Louisiana (vârcolaci, teriantropi, menade), inclusiv Elvis Presley... Ori Anne Brashares-seria Pantalonilor călători-patru foarte bune prietene nevoite să se despartă găsesc un mod inedit de a păstra vie legătura dintre ele, prin intermediul unei perechi de blugi care, în mod miraculos şi în ciuda dimensiunilor diferite, li se potriveşte tuturor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Romanul adolescentului miop-Mircea Eliade

| Aerosmith a răspuns:

Crima si pedeapsa - Feodor M. Dostoievski, sau orice alta carte scrisa de el. Voi recomanda mereu aceasta carte pentru ca mi-a placut foarte mult. Poti incerca si ceva de Mircea Eliade: "Domnisoara Christina" si "Noapte de sanziene".

| Anonim_5812 a răspuns:

Aventurile lui Sherlock Holmes de Sir Conan Doyle