| mastadont a întrebat:

Ce carte citiți acum? Cum vi se pare cartea?

17 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Ultimele două cărţi citite au fost de Em. Zola - Germinal şi, acum recent, Haita. Mi se pare bun acest scriitor; chiar foarte bun. L-aş pune pe acelaşi piedestal cu cei mari: Hugo, Dickens, Dostoievski, Tolstoi... Înainte de astea am citit Portretul lui Dorian Grey; nu mi-a plăcut.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Letters from a stoic, Seneca. Am citit doar 20 pagini, dar momentan e pe filmul meu big grin

| mastadont explică (pentru supadeceapa):

Mda, modelul clasic de stoicism. Pe mine nu m-a atras prea mult, se pare că sunt mai mult înclinat spre hedonism.

| Dismally a răspuns:

Calatoria spre Soare-Rasare de Hermann Hesse. Mi se pare o prostie, cel mai probabil o voi abandona.

| mastadont explică (pentru Dismally):

Nu neapărat însă într-un fel ai dreptate, Hesse mi s-a părut și mie cam greoi în exprimare și operele sale nu par să aibă substanță.

| Dismally a răspuns (pentru mastadont):

Nu ma deranjeaza exprimarea dar subiectul clar nu-mi place deloc happy

| Zuzu1991 a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=the+book+of+death
mi se pare ca abia astept :D (death is only the begining)

| WhiteLife a răspuns:

"Comunicarea cu oamenii dificili" - Roberta Cava. Mi se pare foarte folositoare, nu doar pentru cei care lucreaza cu clientii, ci principiile de acolo se pot aplica tuturor.

| CIaudiu a răspuns:

Main Kampf - Adolf Hitler
Cartea este foarte buna.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Citesc Catherine de Medicis de Honore de Balzac! Mai am putin si am terminat-o! De asemenea, citesc in acelasi timp si Anna Karennina(Lev Tolstoi), care mi se pare o capodopera!

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

"Literatură" pe TpU, găsești aici toate genurile. laughing

| DonEduardo a răspuns:

"Pisicile razboinice" si mi se pare foarte buna.

| DanielaFD a răspuns:

"Dacă într-o noapte de iarnă un călător", e super interesanta big grin

| mastadont explică (pentru DanielaFD):

Mi-am propus să o citesc și eu în viitorul apropiat, după ce termin să recitesc trilogia secolului a lui Ken Follet.

| DanielaFD a răspuns (pentru mastadont):

Merită să o citeşti, cartea nu este tocmai uşoară. Îţi dă de gândit, sunt mai multe poveşti la mijloc happy

| Vasilicamosbatran a răspuns:

50 zile înainte de Sinucidere(E o carte)