| Junseng a întrebat:

Ce carti de dezvoltare personala imi recomandati, pe orice plan?

9 răspunsuri:
| Mihai1499 a răspuns:

Pe ce domeniu? Ai încercat Jordan B Peterson - 12 Rules for Life?

| summer12 a răspuns:

Dale Carnegie-How to Win Friends and Influence People
Darren Hardy-Living your best year ever
Susan Cain-Quiet-The power of introverts in a world that can't stop talking
Eckhart Tolle-The Power of Now
Sun Tsu-The art of war

Pe astea le-am citit eu si le recomand. Scuze ca sunt in engleza titlurile, dar asa le-am citit si mi-a venit mai usor.

| Ricardo26 a răspuns:

Iti recomand orice carte scrisă de Robert Kiyosaki, până sa ajung la acest autor am citit multi altii, de acesta am ramas fascinat, iti schimba felul de a gândi și viziunea despre viata

| Anna0111 a răspuns:

Secretele Succesului. Chiar o recomand... după fiecare ședința de citit ma simteam foarte motivata dar dacă vrei sa te și dezvolți trebuie sa aplici sfaturile de acolo happy

| AvalohAlyn a răspuns:

Citește "Putere nemărginită "de Anthony Robbins și tot de el,"Trezește Uriașul din tine"

Vezi daca te ajuta.
Ar mai fi"Puterea prezentului" de Eckhart Tolle și cărțile lui Dr.Norman Vincent Peale.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartile lui Robert Greene.in special
Succes si putere 48 de legi pentru a reusi in viata

Relatii: calea barbatului superior de David Deida,
The rational Male de Tomassi

Meditations (ganduri de carte sine insusi) de Marcus Aurelius,
The way of man de Jack Donovan

| Junseng explică (pentru Anna0111):

Secretele succesului in era digitala am citit-o, daca este vorba despre alta carte si ai putea sa imi trimiti un link ar fi frumos din partea ta.

| Junseng explică (pentru summer12):

Cartile sunt in engleza?

| Raven a răspuns:

Inteligență emoțională-Daniel Goleman
Schimbând gandirea, iți schimbi viața-Brian Tracy
În căutarea fericirii–Daniel Gilbert
Lasă grijile, începe să trăiești–Dale Carnegie
Letting Go. Calea renunțării-David Hawkins
Descoperă-ți elementul-Ken Robinson
Mentalitatea învingătorului-Carol Dweck