| Talmacel_Alexia_1999 a întrebat:

Ce carti îmi recomandati?
Am 11 ani.

13 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Jules Verne - Ocolul pământului în 80 de zile
Jules Verne - Căpital la 15 ani
Jules Verne - 20000 de leghe sub mări.
Jules Verne - De la pământ la lună.
Mihail Sadoveanu - Baltagul.

| gamesFENOMENUL21games a răspuns:

Jules Verne toate cartile!

| gamesFENOMENUL21games a răspuns:

Daca nu, Vrajitorul din OZ mi-a placut mult la varsta aia

| rocket1204 a răspuns:

Buna! Iti recomand cu mare drag "Toate panzele sus" de Radu Tudoran. O carte de aventura care te face sa savurezi fiecare capitol.

| MrLv_Edyy_1994 a răspuns:

Print si Cersetor. e o carte foarte frumoasa care iti face o imagine vizuala foarte deschisa. mai multe detalii gasestii in ea! MA bucur ca te-am ajutat. funda? sau am uitat inca o carte frumoasa. carte. un fel de scena. este "Chiritelele" o carte impresionanta! Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Robinson Crusoe si Robin Hood

| untu a răspuns:

Jules Verne-Copii capitanului Grant;
Jules Verne-Steaua Nordului;
Jules Verne-Comoara din Insula de Nord;
Jules Verne-Calatorie spre centrul Pamantului; mai citesti si Povesti Nemuritoare;

| ValitzagoPocket a răspuns:

Louis Sachar-Tabara
O istorie secreta a Tarii Vampirilor-Adina Popescu
Black Beauty-Anna Sewell
Mizerabilii
Si sa nu mai zic de toate volumele Harry Potter
Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| iwanttodestroytheworld a răspuns:

''Micul vampir'' de Angela Sommer-Bodenburg daca gasesti.

| Pufoseniiee a răspuns:

Eu la 11 ANI citeam Amintiri din copilarie, Degetica, dumbrava minunata..etc
Fratilor, are 11 ani.

| Talmacel_Alexia_1999 explică:

Pufoseniiee

Eu pe alea le-am citit cand aveam 7-8 ani.
Cartile care mi le-au recomandat ceilalti imi par frumoase.Altele le stiu si imi plac.
La 11 ani...citeai alea! Wow!
Totusi ai putina dreptate...altii mi-au dat niste carti care le citesti cand esti mai mare pentru ca tie greu, altii mi-au dat carti plictisitoare nu din astea pentru copii in care te amuza, esti fericit.