| NadineG a întrebat:

Ce carti imi recomandati pentru lectura?

Răspuns Câştigător
| somebodythatiusedtoknow a răspuns:

Depinde ce gusturi ai in materie de lectura. Iti pot recomanda ce mi-a placut mie.
1.Anna Karenina
2.Crima si pedeapsa
3.Idiotul
4.Alchimistul
5.In cautarea timpului pierdut
6. Jane Eyre
7.Departe de lumea dezlantuita
8.Panza de paianjan
9.Pe culmile disperarii
10.Maestrul si Margareta
11.Un veac de singuratate
12. 11 minute
13. Dragoste in vremea holerei
14.Litera stacojie
15.Marele Gatsby

6 răspunsuri:
| Florinx123 a răspuns:

Toate volumele Game of thrones.
Harry Potter

daca vrei ceva mai amuzant poti citii :
Suge-o, Ramona - Andrei Ciobanu
Cimitirul - Adrian Telespan

| Robertamirela23 a răspuns:

Ion-Liviu Rebreanu, Nunta-n cer - Mircea Eliade, Fluturi - Irina Binder

| EnnergyDark a răspuns:

Baltagul

| NadineG explică (pentru EnnergyDark):

Din pacate, nu-i genul meu

| MadRaven a răspuns:

Acum citesc "Jocul îngerului" de Carlos L. Zafon şi am terminat acum câteva zile "Insuportabila uşuratate a fiinţei" de Milan Kundera.
Dacă vrei ceva plin de acţiune, citeşte seria "Cântec de gheaţă şi foc" de G. R. R. Martin.

| Pricked a răspuns:

Lol, si eu iti recomand tot seria A Song of Ice and Fire, alaturi de The Lord of the Rings.
+orice din proza lui Stephen King, Edgar Allan Poe, Tolstoi, Dostoievski, Agathei Christie.