| 00osimplafata00 a întrebat:

Buna TPU... Sunt in clasa a V-a si am de citit carti pentru fise de lectura. Ce carti imi recomandati?(P.S. astept repede raspuns)

Dau fundita

Răspuns Câştigător
| SergiuOsan a răspuns:

Pentru varsta ta iti recomand Jack London ("Colt alb" "Chemarea strabunilor" "Dragoste de viata" "Focul" "Tacerea alba" "Lupul de mare"- aceasta este putin cam lunga...) mie mi-a placut mult modul sau de a scrie si il recomand cu incredere.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miroslav Hasek - Svejk, citeste si legendele olimpului, Maitreyi, Romanul adolescentului miop, mai ia si ceva din Jules Verne si ar trebui sa fie ok!

| xXTheDeadHeroDarkXx a răspuns:

Iti recomand Baltagul, Legendele Olimpului, Shogunul, Winnetow si Ultimul mohican. Funda?