| Rapispac a întrebat:

Ce carti inspirtionale (preferabil comedie) imi recomandati?
Nu prea citesc. Chiar deloc (carti). ultima carte citita a fost Suge-o Ramona (comedie romantica) de Andrei Ciobanu (contemporan).
As vrea ceva care sa imi faca placere sa citesc, in care (poate) sa ma regasesc, din care sa invat ceva, preferabil si ceva ce sa ma ajute in viata, cum sa trec peste unele momente.

Multumesc!

Cat mai multe titluri sunt asteptate! (dau voturi si funda)

Răspuns Câştigător
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Sven Hassel.
Sau Peripetiile soldatului Svejk.
Sau citeste Voltaire, dar e cam complicat deoarece esti putin incult... happy

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si pe aia ai citit-o datorita titlului.Si nu numai tu.

| Rapispac explică (pentru darrio2007):

Da. Sincer sa fiu, cartea a fost geniala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg cartea aia adica de ce, e porno

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuibul visurilor-Erich Maria Remarque

| Okkultist a răspuns:

Http://www.colectionaruldesuflete.net
Ai de gasit de aici cate vrei;)
Eu nu prea citesc comedie. Am citit o singura carte de comedie in viata mea si acea in germana :) :))
In rest... carti cu vampiri, romane istorice, romane de dragoste, s tintifico-fantastice samd.
Citeste Cronicile din Narnia si... Septimus heap. Le gasesti acolo. Mai intai Septimus. Mie mi-au placut. In rest la comedie nu ma pricep :'D
O zi frumoasas!