| Kaonashii a întrebat:

Ce carti vreti sa cititi in 2023?

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tot pe alea care le am citit si in 2022

| Dismally a răspuns:

As vrea sa citesc Cujo si Firestarter de Stephen King, doua de Arthur C. Clarke - Fantanile Paradisului si inca una pe care mi-o cumparasem, nu mai stiu cum se numeste. Vreau sa recitesc Asa grait-a Zarathustra de Nietzsche si mai vad eu, am peste 100 de carti pe care vreau sa le citesc dar cu siguranta nu voi reusi anul viitor big grin

| Kaonashii explică (pentru Dismally):

Si eu am Zarathustra pe lista. Suna foarte bine
Lectura placuta!

| Dismally a răspuns (pentru Kaonashii):

Multumesc, la fel si tie happy

Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

Pentru anul viitor vreau sa citesc un clasic gen Dostoievski.

| Eireann a răspuns:

Nu prea imi mai fac liste de lectura. Vreau sa mai fac o incercare cu Hemingway fiindca am ineput deja 2 carti scrise de el si nu mi-au placut sub nici o forma deci le-am abandonat repede. In rest depinde ce imi face cu ochiul in anticariate, librarii si pe goodreads.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Celelalte 2 volume Divergent de Veronica Roth, Procesul lui Kafka, Strainul de Albert Camus, sa contimui Mitologia Greaca, Instrumente Mortale de Cassandra Clare, Invierea de Lev Tolstoi si sa incep seria Roata Timpului de Rick Jordan.Asta plus literatura pentru facultate!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

A, si Adolescentul de Dostoievski

| AdioTPU a răspuns:

Vreau sa mai recitesc o data Biblia. Am citit-o o data în 2012 și o data în 2015 dar vreau s-o citesc a treia oară cu mintea de acum. happy

| sabin89 a răspuns (pentru AdioTPU):

Și eu am citit Biblia cu ceva ani în urmă. Aș vrea să recitesc unele pasaje, deci nu cap-coadă. Sunt destule lucruri interesante în ea. Eu o consider chiar și un document istoric. În V.T. găsești informații (istorice) despre oameni și evenimente din trecutul îndepărtat.
P.s. Scuze. Am fost somnoros de dimineață și din greșeală am apăsat "respinge" în loc de "acceptă". Te rog retrimite cererea de prietenie.

| AdioTPU a răspuns (pentru sabin89):

Nu mai pot trimite deoarece îmi arată că "Deja ai trimis cerere acestui utilizator". Trimite tu

| MihailVeteranu a răspuns:

Calitate,nu cantitate

| Daniel2906 a răspuns:

Nu stiu exact dar una stiu sigur ca e "CONSTITUȚIA ROMÂNIEI si legislatia conexă" ca sa imi stiu drepturile fundamentale