| Smile25 a întrebat:

Ce carti pe care le-ati citit sau vreti sa le cititi imi recomandati? mersi

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Iti recomand Omul cu masca de fier de Alexandre Dumas si Dama cu camelii de Dumas fiul, Negura de Miguel Unamuno, Masca si Casa Tunetului de Dean R. Koonz, Turistul singuratic de Tudor Popescu, Nunta in Decembrie de Anita Shreve, Domnisoara Christina de Mircea Eliade.

9 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Enigma Otiliei-George Calinescu, La rascrucere de vanturi-Emily Brote, Heidy-Johanna Spyri, Singur pe lume-Hector Mallot, Jane Eyne-Charlotte, Marile Sperante-Charles Dickens, Mizerabilii-Victor Hugo, Ion-Liviu Rebreanu, Colectia Adevarul, Colectia Jules Verne si cele din seria de succes Amurg(Amurg, Luna Noua, Eclipsa&Zori de zi)Sper ca te-am ajutat.Bafta la citit:*

| cristi202 a răspuns:

Ai primit deja destule recomandari, unele mai bune decit altele. Insa, daca nu ai citit Biblia cel putin o data in viata, inca nu ai citit tot ce trebuie citit.

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Pey...cati ani ai? de ex: "ocolul pamantului in 80 de zile";"robinson crusoe"; "harry potter";"piciul"; "fram ursul polar" "baltagul".etc.pa-pa:*

| lovegirl15 a răspuns:

Colectia Harry Potter de J.K.Rowling,Singur pe lume de Hector Malor, Baltagul de Mihail Sadoveanu, Mara de Ioan Slavici, Inconjurul lumi in 80 de zile de Jules Verne, Insula Misterioasa de Jules Verne, 20. 000 de mii de leghe sub mari de Jules Verne, In imparatia leului argintiu de Karl May, Cuore de Edmondo de Amicis, Colt Alb de Jack London, Cartea junglei de R.Kippling,Minunatele calatorii ale lui Nils Holgersson de Selma Lagerlof, Fram ursul polar de Cezar Petrescu, Darvin si adevarata poste a dinozaurilor de Luca Novalli, Einstein si masinariile timpului de Luca Novalli, Peter Pan de James M.Barrie,Cinci saptamani in balon de Jules Verne, Aventurile lui Habarnam si ale prietenilor sai de Nikolai Nosov, Domnisoara Cristina de Mircea Eliade, La tiganci de Mircea Eliade, Titanic Vals de Tudor Musatescu, Morometi de Marin Prede, La medeleni de Ionel Teodoreanu, Robin Hood de Gilbert Henry
sper ca ti-am fost de folos... spor la citit
app...funditza...plxpuppy dog eyes

| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Buna. Uite ce iti recomand eu:desi am citit numai o carte de a ei, iti recomand Agatha Christie. E foarte interesant si surprinzator si acum iti mai dau niste titluri:Hector Malot-Singur pe lume, Alexandre Dumas-Contele de Monte Cristo.Henry Gilbert-Robin Hood, Mayne Reid-Calaretul fara Cap, Cartile lui Sven Hassel sunt frumoase(Blindatele mortii, Legiunea blestematilor, gestapo etc) Charles Dicksens-Poveste de craciun, Bram Stoker-Dracula, Emile Gaboriau-Greseala unei mame.Incearca una din astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Enciclopedia stupiditatii de Matthijs van Boxsel
The italian cookery course de Katie Caldesi
New York - Histoire, promenades, anthologie et dictionnaire
Ti le recomand.

| eu..sh doar eu a răspuns:

Amurg, luna noua, eclipsa, zori de zi->Stephenie Meyer
liceenii in alerta->George Sovu
panza de paianjen->Celia Serghi

| VacaVacuta a răspuns:

Mizerabilii de Victor Hugo, Enigma Otilei de G. Calinescu, Ion de Liviu Rebreanu, Doamna Bovary de Gustave Flaubert, Venea o moara pe Siret de Mihail Sadoveanu. Si multe altele.

| Tara a răspuns:

Gazda-Stephanie Meyer
Plaja Bantuita-R. L. Stine
Gossip Girl-Cecily von Ziegesar
Amurg, Luna noua, Eclipsa, Zori de zi-Stephanie Meyer
Singul pe lume-Hector Malor