| anonim_4396 a întrebat:

Ce gen de carti cititi? Eu mai nou citesc numai istorie si filosofie vreau sa ies din zona de confort dar pacar nimic nu ma atrage

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ultima carte citita a fost "Inteligenta erotica" de Esther Perel.
Deci pot sa spun ca in general cartile de dezvoltare personala si de genul. Ideea e ca imi place sa cred ca am cate o carte pentru orice domeniu.

Insa mai citesc carti thriller(daca asa se numeste genul), actiune (de suspans si tot ce tine de ele).
Pana la urma de ce citim? Daca vrei sa iesi din zona din confort citeste ceva ce te detaseaza de realitate si te transpune in pielea personajului. Carti obiective.

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Ori ce carte interesanta e bine venita.
Istorie nu, motivaztionale, dezvoltare personala si filosofie imi plac cel mai mult.
Zero limite si atitudinea este totul sunt ultimiele citite.
Depinde cum vezi tu zona de confort.
Teoria te ajuta dar paractica e sfanta!
Descopera-ti doar vocatia, asta daca nu ai facut-o inca.

| GdX a răspuns:

Psihologie, Filosofie, Istorie, Religie, Geografie cand am timp liber.

| anamariarot a răspuns:

Momentan romane polițiste, psihologie și psihanaliză.

| Justme1997 a răspuns:

Fantasy, horror, aventura, mister

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Microsoft Office Excel 2003 in imagini.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am luat o carte de 15 lei de la librarie. Se numeste Sociologia Sportului. Am incercat sa o citesc de mai multe ori dar nu am reusit. Nu mi-a trezit interesul. Concluzia este ca, nu lua o carte numai daca iti place titlul si o rasfoiesti atunci pe moment.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu citesc beletristica, psihologie, biografice, religie si mai nou un pic de istorie. Istorice iti recomand :

20 de ani în Siberia. Amintiri din viata
Evadare din lagarul 14 – Blaine Harden
Povestea Elisabetei Rizea din Nucsoara
Intoarcerea la Hristos - Ioan Ianolide
Suferintele Mamei Blondina, o martira a Siberiei
Marturisiri din mlastina disperarii – Dumitru Bordeianu
Sa nu ne razbunati. Marturii despre suferintele romanilor din Basarabia

| unvecin a răspuns:

Dacă e să recomand o singură carte: Tragedia veacurilor — Ellen G. White.

(Dar merită alocat timp pentru toată seria de 5 cărți Conflictul Veacurilor sau Marea luptă: https://www.viatasisanatate.ro/set-marea-lupta)

| Glav a răspuns:

Eu citesc carti de toate genurile, daca vrei sa incerci ceva nou, citeste cateva carti de Stephen King, este genial.