| Dilaa98 a întrebat:

Ce imi recomandati să citesc in vacanţa asta? ( trec in clasa a 9-a şi nu-mi plac cărţile de aventură). Înafară de Mara,Morometii,La Medeleni,Idiotul, Pădurea Spânzuraţilor...Dau fundăăă :*

Răspuns Câştigător
| fuzzer a răspuns:

Romanul adolescentului miop-Mircea Eliade
La tiganci-Mircea Eliade
Ciocoii vechi si noi-Nicolae Filimon
Harap-alb-Ion Creanga
Fat-Frumos din Lacrima-Mihai Eminescu.
Danila Prepeleac-Ion Creanga.
Testamentul lui Holcroft-Robert Ludlum(din literatura universala)
Cutitul in ceafa-Agatha Cristie(Literatura universala)
Cartea Nuntii-George Calinescu.

9 răspunsuri:
| Marwell a răspuns:

Citeste "Enigma Otiliei" foarte frumos roman, eu l-am citit si mi-a placut mult

| DownTheStairs a răspuns:

"Baltagul" sau poate romane politiste? eu le adorhappy

| MonnicaM a răspuns:

Cartile din colectia "Chic" sunt foarte frumoase.

| CrazyGirll a răspuns:

Iti recomand Limbajul Secret al Prietenelor.

| AleFlory a răspuns (pentru CrazyGirll):

De cine este scrisa cartea?

| CrazyGirll a răspuns (pentru AleFlory):

Se da comanda..Si nu mai tin minte... Karen.Iar numele de familie nu-l mai stiu.

| Surprizee a răspuns:

Eu citesc cu plăcere Eliade. La ţigănci, Jocul ielelor, Sacrul şi Profanul. Mie-mi plac. poţi încerca cu încredere.

| Havok83 a răspuns (pentru Surprizee):

Jocul ielelor a fost scris de Camil Petrescu nu de Mircea Eliade happy

| snark a răspuns:

Eu iti recomand invitatie la vals de Mihail Drumes si Cismigiu @ Comp de Grigore Bajenaru