| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sa privesti din perspectiva?

Ce inseamna sa privesti cu detasare?

2 răspunsuri:
| Kinda a răspuns:

Sa privesti cu atentie si din interes

| Edwards2017 a răspuns:

Detasare: Se refera la modul de observare sau analiza dupa caz, in mod obiectiv, fara ca sentimentele sa afecteze in vreun fel ideile sau trairile vis a vis de aspectul pentru care este necesara observatia/ studiul

Perspectiva: Incadrarea emotionala in cadrul aspectului propus pentru observare, implicarea sentimentala si dobandirea starilor ce rezulta din experienta de observare.

Sper ca am explicat simpu. Pentru alte detalii, daca este cazul nu ezita sa trimiti un PM happy