| RobertVasileAlexandrescu a întrebat:

Ce liceu din Bucuresti se trece usor fara a fii nevoit sa invat foarte mult si pe ce profil?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am vesti proaste pentru tine, la liceu nu te mai trece nimeni, te lasa repetent daca nu ai chef de invatat.
Nu-i nevoie sa te chinui sa intrii la vreunul, ca vei fii repartizat acolo unde raman locuri, adica la cele mai slabe licee.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alege si tu cele mai petarde licee profesionale si nu te mai chinui cu invatatul

| AvalohAlyn a răspuns:

Liceele cu media de admitere foarte mica deci cele sub 6.
Uite-te pe admitereliceu.ro

| Avaricum a răspuns:

Ideea liceului e sa inveti, dar daca tu nu vrei asta poti sa te inscrii la un liceu tehnologic. (Profil lifturi/scari rulante etc)

| LG280 a răspuns:

De ce? Lucrati, aveti un job si nu va ajunge timpul si pentru studiu?