| Robertvly07 a întrebat:

Salut TPU, Acum voi trece la liceu si vreau un liceu cu profil filologie dar sub media 8, sa fie din Bucuresti.
Dau funda cine raspunde

3 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Intreaba-ti dirigintele... Insa nu trebuia deja sa alegi liceele la care optezi?
Cu ani in urma, cand eu am optat la secretariat pentru liceele la care as dori sa intru, se arata si media de admitere.
Eu am optat la un liceu cu medie de admitere mai mare decat aveam eu media generala, si am intrat, pentru ca nu au fost suficienti doritori.

| user0010 a răspuns:

Liceul teoretic Jean Monnet

| Robertvly07 explică (pentru user0010):

Jean monnet nu are profil filologie, sau cel putin asa imi arata la ei pe site