| Andrei_Paunescu_1999 a întrebat:

Sunt clasa a 8 a si vreau sa merg la un liceu cu profil foarte usor. Nu imi place sa invat si nici nu sunt prea bun. Media, s-ar putea sa imi iasa cam 7, 50. P.S Sunt din Bucuresti.

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă nu - ți place să înveți și nici nu te prea pricepi, de ce te-ai mai duce la liceu? Numai așa pentru socializare?
Nu te gîndești că pentru a te ține timp de patru ani la liceu părinții tăi vor cheltui niște bani? Și nu puțini.
E foarte probabil că nu vei lua BAC -ul și nu se cheamă că peste patru ani nu-ți vor fi folosit la nimic acești patru ani pierduți cu liceul?
Cel mai bine este să mergi la o școală profesională, înveți o meserie și după 3 sau 4 ani vei avea șansa să muncești undeva și să cîștigi și tu un ban.

| Andrei_Paunescu_1999 explică (pentru corolav):

Ma duc la liceu ca altfel ma bate tata laughing)))))))

| corolav a răspuns (pentru Andrei_Paunescu_1999):

Rîzi, tu, rîzi, Arap Alb! Dar ai să plîngi cînd ai să termini liceul și atunci să-ți amintești vorbele mele!
Sănătate!

| Yon1470 a răspuns:

Saruta-l-ar tata cum recunoaste el ca nu-i place scoala!

Răspuns utilizator avertizat