| FunKyPunKyGirl a întrebat:

Ce parere aveti despre cartea "Calatoriile lui Gulliver" de Jhonatan Swift? Vreau sa o citesc dar mai intai sa stiu daca e interesanta si nu ma plictiseste.

Răspuns Câştigător
| Krisakis a răspuns:

E extrem de captivanta, cel putin pe mine m-a prins foarte tare si e una dintre acele carti pe care trebuie sa le citesti inainte sa mori.Cat mi-as dori sa nu o fi citit ca sa mai retraiesc clipele acelea din carte.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Citește de aici povestirea ei pe scurt și vei vedea cât este de interesantă. Povestirea te va ajuta și să înțelegi mai bine cartea.
http://www.lecturirecenzate.ro/2011/09/08/calatoriile-lui-gulliver-1/

| NoShit a răspuns:

Cre' că aveam vreo unşpe ani când am citit-o şi de aceea acum nu-mi mai aduc aminte foarte multe. Da' ştiu că mi-a plăcut pentru că a fost captivantă.

| FunKyPunKyGirl explică:

Am inceput aseara sa o citesc. E foarte captivanta si interesanta. Multumesc tuturor happy

| Shac0 a răspuns:

Salut, eu am citit cartea si nu m-am plictisit sunt monente unde da, da nu sunt multe momente merita sa o citesti big grin

| Ayame17 a răspuns:

Depinde si de varsta pe care o ai si de gusturile tale. Nu vei sti daca iti place pana nu o citesti.

| RockAddicted a răspuns:

Pe mine ma cam plictisit adica rau de tot am vazut si filmul. daca iti place jules verne o sa-ti placa si cartea asta cred. mie av lui gulliver imi aminteste de jules verne si nu sunt o mare fana. are multa actiune plicticoasa si descriere, nu e o fictiune prea geniala. asta e parerea mea funda e a ta(vezi am facut un fel de rima hahahalaughing)

| Radu_8508 a răspuns:

Depinde ce gusturi ai, nu vei sti pana nu o citesti!