| FaithGaga a întrebat:

Ce parere aveti despre cartea Instrumente Mortale vol. 1? Merita sa dau 35-40 de lei pe ea, e asa de buna? Am vazut filmul si a fost dragut... Cum e cartea?
Funda happy

17 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Tâmpenieeee! Mai bine citeşte Divergent sau Jocurile foamei.

| FaithGaga explică (pentru Rockart):

Am citit Jocurile Foameiwinking

| irbis96 a răspuns:

Am citit toata seria-ma rog, in afara de ultimul volum pentru ca nu a aparut inca- si pot sa zic ca iubesc cartile astea happy Si eu am vazut filmul dar nici nu se compara cu povestea scrisa.Preturile mi se par exagerate totusi sad

| FaithGaga explică (pentru irbis96):

Cum ai reusit sa le citesti daca nu le-ai cumparat? Ca la biblioteca sigur nu au aparut sad

| irbis96 a răspuns (pentru FaithGaga):

De pe internet, imediat cum au aparut (exista site-uri unde poti cere o anume carte in cazul in care vrei sa o citesti dar trebuie sa ii faci o recenzie dupa). Dureaza mult pana apar traducerile la noi, I prefer reading them in english happy

| FaithGaga explică (pentru irbis96):

Da, am vazut pe anumite bloguri ca la inceput specificau ca le-au primit de la o anumita editura... Eu chiar am gasit prima carte in format pdf si mi-am descarcat-o pe tableta. Dar eu mai mult prefer cartile decat e-book-urile happy

| irbis96 a răspuns (pentru FaithGaga):

De acord, sa ai biblioteca ta proprie in camera e un sentiment grozav happy Citesti ce vrei si de cate ori vrei

| FaithGaga explică (pentru irbis96):

Mda... Bani sa ai si iti iei tot ce vrei laughing Ma gandeam ca poate exista o editie necopertata, cu un pret mai ieftin, dar pana acum nu am vazut nimic. Am vazut cartile pe un site si aveau reduceri mari, dar nu prea poti avea incredere. Imi poti recomanda alte carti daca nu reusesc sa o iau pe asta? happy

| irbis96 a răspuns (pentru FaithGaga):

In romana? Hmmm
E usor sa te iubesc, trilogia Divergent, Destine la limita, Sub aceeasi stea, Sange albastru, am auzit si de Chimie perfecta dar n-am apucat sa o citesc thinking Majoritatea cartilor fantasy de la noi sunt despre vampiri si varcolaci, nimic nou sad

| FaithGaga explică (pentru irbis96):

Da, asa este. O sa incerc sa citesc ce mi-ai recomandat tu... Acum mi-am cumparat un roman care se numeste Eve Si face parte dintr-o trilogie. Ceea ce ma enerveaza pe mine este ca orice carte fantasy trebuie neaparat sa aiba continuari! Nu am gasit UNA singura. sad

| irbis96 a răspuns (pentru FaithGaga):

Am citit-o happy Ce-i drept, are ceva unic in ea. Sincer, mie imi plac continuarile atata timp cat se ridica la masura asteptarilor, dar mi-am luat de multe ori teapa din cauza asta sad
Oricum sugestia mea e sa incepi cu Divergent, eu zic ca merita :* (se face si filmul dupa primul volum)

| FaithGaga explică (pentru irbis96):

Divergent cat costa? Si al doilea volum stiu ca se numeste Insurgent, dar al treilea?

| droid96 a răspuns (pentru irbis96):

La ce site-uri te referi? vreau sa citesc si eu instrumente mortale, dar n-am gasit decat primul volum...

| irbis96 a răspuns (pentru droid96):

Eu cred ca am facut rost de ea pe netgalley, dar daca nu le ceri atunci cand apar, nu mai ai sanse sa dai de ele. Mai nou am gasit de unde sa downloadez, dar nu pot sa zic pentru ca...let's be honest. It's not legal but it's easier happy

| irbis96 a răspuns (pentru FaithGaga):

Cred ca am dat vreo 45 lei pe fiecare; al treilea se numeste Allegiant dar apare in octombrie~

| RockAngelZ a răspuns:

Pe eMAG gasesti caseta "Instrumente Mortale" (vol.1-4) si este reducere si costa doar 60 de lei si sunt 4 carti. Nu merita sa dai 50 de lei pe o singura carte. Ai aici link ->> http://m.emag.ro/......D6LXJBBBM/