| laura99mrr a întrebat:

Ce parere aveti despre cartea "Memoriile unei gheise " scrisa de Arthur Golden?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sa stii ca-s aproape identice, nu exagerez. Esentialul, frumosul si stările au fost extrase si transpuse cu grijă de către regizor. După ce citesti cartea simti dorinta de a revedea filmul, dar si după ce vezi filmul arzi de nerabdare sa citesti din nou cartea...

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, am cartea. E-heeee, merită citită. Două zile durează lectura! Si rămâi cu o senzație așa frumoasă...

| Sunnyツ a răspuns:

Eu am vazut doar filmul, nu stiam ca este si carte. Dar, pentru ca filmul mi-a placut detul de mult, adica a fost interesant, prababil ca am sa citesc si cartea. De obicei cartea este multa mai buna decat filmul...stii tu, sunt transpuse mai multe sentimente si detalii.

| floresdemayo a răspuns (pentru Sunnyツ):

Sa stii ca-s aproape identice, nu exagerez. Esentialul, frumosul si stările au fost extrase si transpuse cu grijă de către regizor. După ce citesti cartea simti dorinta de a revedea filmul, dar si după ce vezi filmul arzi de nerabdare sa citesti din nou cartea...