| Secrete a întrebat:

Ce parere aveti despre cartea Mizerabili?
Ce ma sfatuiti s'o citesc?

Răspuns Câştigător
| AlexandraDianca a răspuns:

Este o carte foarte frumoasa! Te invata multe! Citeste-o!
Cartea cea mai cunoscută a lui Victor Hugo, a fost elaborată dificil, cu perioade de abandon şi a văzut lumina tiparului abia în 1862. Cele zece volume publicate între 3 aprilie şi 30 iunie vor apărea în Franţa pe cînd autorul se afla la Guernesey, în exil. Fără a fi lipsit de defecte, Mizerabilii este un roman impresionant care justifică toate epitetele care i s-au atribuit:roman de aventuri, roman-frescă, melodramă, roman didactic, roman pamflet, saga unui roman mitic, etc.

6 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Intrebarea ta are logica?

"Ce ma sfatuiti s'o citesc"?

E asa greu sa folosesti cratima?

| AOLEVRIC a răspuns:

Merita cititawinking. Te invata lucruri importante despre viata si te relaxeaza.

| AlexDu a răspuns:

Citeste-o! E foarte faina >:d<.

| サクラ a răspuns:

Am citit-o, e super, incearca n-o sa regreti.

| xKnDiLy214 a răspuns:

E super cartea.Ti-o recomand cu dragwinking

| Arvunescu_Costina_1995 a răspuns:

Cele 3 volume sunt frumose dar sfarsitul este trist.
Este o colectie buna bafta la citit!