| Greeneyes2222 a întrebat:

Ce parere aveti despre cartile de dezvoltare personala? Mie personal nu imi plac, mi se par clișeice în general, facute pentru a atrage publicul. As dori sa aud si alte pareri. Pro si contra?

8 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Sunt niste chestii facute pentru a face bani. Dezvoltarea personala e ca mersul pe bicicleta, poate iei cateva idei dintr-o carte da' tot julindu-ti genunghii o sa inveti.

| dinaprilie a răspuns:

Sunt "niste modele" pe care le poti lua in considerare sau te poti inspira. Daca stecherul lor se potriveste cu priza ta atunci poate iti sunt bune..altfel..cerneala si munca in zadar.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Minciuni frumoase pentru disperati, nimic mai mult! Cum ti-o fi scris sa traiesti, asa vei trai! Nu poti schimba nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inutile.

| TheStrategist a răspuns:

Chiar sunt făcute pentru a atrage publicul.

| Mtoni a răspuns:

Dezvoltarea personală și psihologia sunt pseudo-științe adică sunt mai puțin serioase decât psihiatria, de exemplu, care se învață la facultatea de medicină.

| RoCkKiD a răspuns (pentru Mtoni):

Dezvoltarea personala nu e o stiinta, la fel cum mersul mai bine pe bibileta nu e sport. Psihologia e stiinta de 100 si ceva de ani.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Mtoni):

Cum naiba e pseudo-stiinta psihologia?