| Tauwinking a întrebat:

Ce parere aveti despre poezia "Lasa-mi toamna" de Ana Blandiana?

6 răspunsuri:
| georgeta27 a răspuns:

Destul de faina

| killerita a răspuns:

Este destul de frumoasa

| Tauwinking explică:

Ceva mai concret big grin! Va rog

| anad a răspuns:

Este una din poeziile dragi si-l consider unul dintre cele mai frumoase si sensibile imnuri inchinate naturii. Un tablou in culori pure al anotimpului declinului plin de candoare, frumusete, rugaminte directa, lirism si muzicalitate.

| Dragoooooooos a răspuns:

Raspunsul lui > anad < este super. Doar ca trebuie mai dezvoltat.
Uite cam asa: Aceasta este una din poeziile dragi mie si o consider ca cel mai frumos si sensibil imn inchinat naturii.
Un tablou in culori pure al anotimpului plin de frumusete, lirism si muzicalitate, acesta fiind toamna. Am luat zece pe asta happy

| Edutzu123 a răspuns (pentru Dragoooooooos):

Bravo