| Golovcenco_Daniela_1993 a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa invat mai repede poeziile...

Răspuns Câştigător
| cristinasotir a răspuns:

Daca ai telefon, te ajut eu. Deci trebuie sa te inregistrezi recitand poezia sau ce ai de invatat. Apoi iti iei niste casti(daca nu ai casti, nicio problema, poti merge intr-o camera unde e liniste) si sa incepi sa asculti inregistrarea, in acest timp citind poezia, asa e mai usor de invatat. Asa am facut si eu, sper ca e-am ajutat :*

| Golovcenco_Daniela_1993 explică (pentru cristinasotir):

Multumesc mult de raspuns...

| cristinasotir a răspuns (pentru Golovcenco_Daniela_1993):

Nu ai pentru ce, :*

6 răspunsuri:
| Ho1 a răspuns:

Repeti fix acelasi vers de mai multe ori, functioneaza.

funda?

| Decrepit a răspuns:

Ce creaturi hidoase mai pun oamenii sa invete cap-coada poeziile in ziua de azi, fara sa priceapa si sa deprinda nimic din ele? Mai exista asa ceva?

| EmanuelEmiManu a răspuns:

Trebuie sa o inveti cat poti ziua, si cand vezi ca incepi sa uiti si ce ai invatat opreste-te si relaxeaza-te, dar nu te uita la filme sau la orice altceva ce ar putea sa iti umple memoria. Mai bine dormi cateva ore si vei vedea ca ti-o amintesti perfect.

| RalucaSandu a răspuns:

In momentul in care incerci sa te concentrezi prea mult pe poezia aia, pur si simplu iti fuge mintea la altceva... ( mie mi se intampla cateodata ) Pnetru a rezolva asta, eu ma plimb dintr-o parte a alta a camerei, cu cartea in mana si spun vers dupa vers, cum pot ( ma amai uit peste poezie - din cand in cand ) asa e mult mai usor happy