| compcris00 a întrebat:

Ce povesti, romane avind intre 50-60 foi, fiind scrise de autori englezi din Marea Britanie imi puteti recomanda.As vrea cit mai multe raspunsuri.D-au funda.

4 răspunsuri:
| Teardrop a răspuns:

*având,*?, *dau *cât.

50-60 de foi, adică 100-120 de pagini.

| almirock a răspuns:

Dacă au între 50-60 "foi" nu prea se pot numi romane, sunt "short stories" sau povestiri, nuvele, etc. Iar ca recomandare în literatura engleză ar fi Jeffrey Archer. Dar mai mulți autori de short stories, mult mai buni și mai cunoscuți sunt americani.

| compcris00 explică (pentru almirock):

Poti sa d-ai anumite exemple, deoarece eu am gasit doar carti mari de 200-500 foi.