| lovecats123 a întrebat:

Ce roman imi sugerati pentru vara? Ceva ce va impresionat ...mentionez ca intru a 9-a

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Mircea Eliade- Nunta in cer. E vorba despre doi barbati care au fost indragostiti de aceeasi femeie. In timp ce isi povestesc viata, realizeaza ca discuta despre aceeasi femeie.

Mihail Drumesc- Invitatie la vals. E cartea mea preferata. As citit-o la nesfarsit!

Cecilia- Ps, I love you. O tipa intra in depresie deoarece sotul ei a decedat. In decursul unui an, in fiecare luna, are de deschis un biletel de la el si trebuie sa-i urmeze instructiunile.

Chris Simion- Ce ne spunem cand nu ne vorbim. O carte din care ai ce invata.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hobbitul.

| Blindeye a răspuns:

Mihail Drumeş-Elevul Dima dintr-a şaptea
Gustave Flaubert- Doamna Bovary
Ioan Slavici-Mara
Agatha Christe- Crima din Orient Express

| deea1155 a răspuns:

Shogun- James Clavell

| Crestincios a răspuns:

Nimic nu e intamplator - Dean Koontz
Requiem for a dream - Hubert Selby Jr.
Rosu si Negru - Stendhal

Te vor impresionawinking

| love1995 a răspuns:

Crimele familiei borgia