| flower236 a întrebat:

Cele mai captivante carti pe care le-ati citit? Gen SF, aventura, dragoste...

Răspuns Câştigător
| diana5 a răspuns:

Anna Carey - Eve -2- Sacrificiul,
Anna Dale - Soptindu-le vrajitoarelor, Avi - Portretul fantomei, Becca Fitzpatrick - Ingerul noptii, Casa Noptii, C. C. Hunter - Shadow Falls -1- Nascuta la miezul noptii, Cassandra Clare - Instrumente Mortale, Cezara-Mihail-Cronica fluturelui, Danielle Steel - Luminile Sudului, c-tin-chirita-ciresarii, Fetele Gallagher, Garth Nix - [Vechiul Regat - 1] – Sabriel, Isaure de Saint Pierre - Suleiman magnificul si sultana Hurrem, J[1].R.R. Tolkien - Stapanul inelelor, James Patterson - Vrajitori & Vrajitoare, Joanne Kathleen Rowling – Harry potter, Joseph Delaney - Cronicile Wardstone, Katherine Roberts - Cele sapte minuni, Kenneth Oppel - Ucenicia lui Viktor Frankenstein -1- Elixirul vietii, Kelley Armstrong - Fortele raului absolute, Kim Harrison - Madison Avery -1- Pe jumatate moarta, Kiersten White – Paranormal, Kerstin Gier - Culorile dragostei -1- Rosu de rubin, Lauren Kate – Damnare, Lisa J Smith - Jurnalele vampirilor, Liz Braswell - Cele noua vieti ale lui Chloe King, Margaret Mitchell - Pe aripile vantului, Melissa de la Cruz - Sange albastru, Moony Witcher - Fetita Celei de a Sasea Luni, Nina Malkin - Blestemul din Swoon, Neil_Gaiman_-_Cartea_cimitirului, Rachel Caine - Vampirii din Morganville, Richelle Mead - Academia Vampirilor, Rachel Hawkins - Hex Hall, Roderick Gordon & Brian Williams – Tunele, Roger Zelazny – Amber, Sara Shepard - Micutele mincinoase, Sophie Audouin-Mamikonian - Tara Duncan, Simone Elkeles - Chimie perfecta, Stacey Kade - Naluca si Naucul, Stephenie Meyer - Noua si scurta viata a lui Bree Tanner, (cred…nu, sunt sigura, e o carte mult mai buna decat twilight. M-a captivat. Merita sa o citesti), Licia Troisi - Cronicile lumii pamantene,
Suzanne_Collins_-_Jocurile_foamei;

Sper ca iti plac. Le-am citit pe toate, sit e asigur, sunt uimitoare!happy Distractie placuta!
Sper ca sunt suficiente!

4 răspunsuri:
| andrei1237 a răspuns:

Iti recomand Aripi de Aprilynne Pike.

| ValentinBogdan a răspuns:

Aventură: Cinci săptămâni în balon, de Jule Verne
Polițist: Trofee și lucruri moarte, de Marcia Muller
Sper că te-am ajutat.

| gheorghe696969 a răspuns:

Frate.winnetou.1 2 si 3..sunt cele mai frumoase carti de actiune. everwinking

| Al3xutzz a răspuns:

Salut! Nu e de dragoste dar e foarte interesanta! Skulduggery Pleasant de Derek Landy