| Zatharra a întrebat:

Cine a citit seria cărţilor cu Cavalerii Pardaillan,vreau să ştiu dacă Fausta a murit după ce a luat pastilele alea adică la sfârşitul cărţii "Fausta învinsă"? Eram convinsă că a murit(şi mi-a părut rău cu toate că ea era pesonajul negativ)dar ultima carte a seriei e "Sfârşitul Faustei". Atât vreau să ştiu, dacă a murit sau nu?!

Răspuns Câştigător
| aladinbeci a răspuns:

Vezi ca dupa Fausta invinsa urmeaza in serie volumul Pardaillan si Fausta. Acolo o buna parte din actiune se petrece in Spania parca. Deci iti dai seama ca personajul Fausta n-a murit la sfarsitul volumului Fausta invinsa.

| Zatharra explică (pentru aladinbeci):

Bine...Mersi de răspuns!

4 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

Si eu iti multumesc pentru funda! Bafta multa!

| lucicx a răspuns:

Nu. Fausta moare abia în ultimul volum (al 10lea) iar Pardaillan (dacă te interesează și soarta lui) dispare subit în același incident care-i aduce moartea Faustei.

| Zatharra explică (pentru lucicx):

Cum ți s-a părut toată seria? happy